Азар е еден од петте проблеми на Сари во Челси

Еден Азар е еден од петте проблеми на Маурицио Сари во Челси, така барем тврди Џејми Карагер.

Тоа е ставот на коментаторот од Скај Спорт и за таквото нешто даде поткрепа во своето излагање.

Сари има проблем од едноставна причина што, Азар е 28 години, Жиру преку 30 години, Педро преку 30, Вилиан преку 30, Игуаин е 31 година, ќе биде тешко за Сари да ја оствари целта Челси да игра агресивен фудбал, тие играчи нема да го можат тоа“, смета Карагер.

За Азар дополнително треба да се решава што ќе се случи, дали е решен да остане во Премиерлигата или да направи трансфер на кариерата за што веќе се шпекулира дека Реал Мадрид бил сигурен во одлуката на белгискиот интернационалец дека на лето се сели во Примера.