Азар е еден од петте проблеми на Сари во Челси

Еден Азар е еден од петте проблеми на Маурицио Сари во Челси, така барем тврди Џејми Карагер.

Тоа е ставот на коментаторот од Скај Спорт и за таквото нешто даде поткрепа во своето излагање.

Сари има проблем од едноставна причина што, Азар е 28 години, Жиру преку 30 години, Педро преку 30, Вилиан преку 30, Игуаин е 31 година, ќе биде тешко за Сари да ја оствари целта Челси да игра агресивен фудбал, тие играчи нема да го можат тоа“, смета Карагер.

За Азар дополнително треба да се решава што ќе се случи, дали е решен да остане во Премиерлигата или да направи трансфер на кариерата за што веќе се шпекулира дека Реал Мадрид бил сигурен во одлуката на белгискиот интернационалец дека на лето се сели во Примера.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Нова жртва и трагедија во семејството Сала: Ништо не е веќе исто за нив овие неколку месеци

Адебајор раскажа анегдота: Како Мурињо беснееше во соблекувални поради Роналдо

Силна најава на Скај Спорт: Азар и Погба во пакет кај Зидан

Вирусот повторно актуелен – Рој Кин анализира што ќе му направат на Оле Солскјер

Јанев до пред неколку месеци беше незаменлив во Беласица, а пред него сега е најважната животна битка

Тито Виланова на шест дена пред смртта го повикал Меси и со својот потег ја спасил Барселона

Првиот фудбалер кој летово ќе го напушти Јунајтед, ќе се пресели во Арсенал?!

Докторот му најавил дека ќе умре, а тој почина следниот ден за време на натпревар

Потврдено: Барса подготви огромна сума на пари за ѕвездата на преодниот рок