Ашаданов веднаш се фати за работа

Еден ден откако официјално беше назначен за селектор на женската кошаркарска репрезентација, Александар Ашаданов го објави поширокиот список на играчи на кои смета за ноемвриските квалификациски натпревари.

Идниот месец, нашата селекција гостува кај Германија и ја пречекува БиХ, на почетокот од циклусот за пласман на Европското првенство во 2023 година. Дуелот со Германија се игра на 11 ноември во Хале, а четири дена подоцна во Скопје доаѓаат Босанките.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.