АС го направи тимот на Реал за иднината – предводник би бил Килиан Мбапе

Реал Мадрид го носи епитетот најголем клуб во светот, иако навивачите на други големи фудбалски клубови нема да се согласат со тоа.

Но сепак, кралевите се рангираат како најголем, и за најдобар тим на 20 век.

Дневниот весник АС, традиционално е наклонет кон Реал Мадрид, па во последното издание, состави моќен тим или како би изгледал Реал во иднина, на чело со Килиан Мбапе.

Според прогнозите на АС, кој е секогаш добро упатен во случувањата на Сантијаго Бернабе, составот на иднината за кралевите може да изгледа вака.

Лунин, Ашраф, Милитао, Варан, Регулион, Одегаард, Реиниер, Валверде, Винициус, Родриго, Мбапе.