Арсенал тргна кон Баку – Илиев максимално позитивен пред финалето

Македонскиот интернационалец Дејан Илиев ќе биде дел од составот на Арсенал за финалето во Лига Европа во Баку против Челси за неколку дена.

Проблем е што веројатно добар дел од стадионот нема да биде пополнет со навивачи на двете навивачки групи, пред се поради високите цени и далечината од Англија.

Но Арсенал се подготвува за финале, кое ќе биде сигурно големо искуство и за нашиот надежен голман.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ВИДЕО) Перу два пати постигна гол, но ВАР системот ја спаси Венецуела

Играчот на Челзи имал непријатна епизода: Менаџерот ме крадеше, сакав да се откажам од фудбалот

Пресврт во Париз, Нејмар ги изнел своите барања до ПСЖ

Французинот пресече: Пол погба донесе конечна одлука!

Дали ќе биде тренер на Јувентус? Па Челси го нема уште ослободено од договорот

На свадбата на Рамос денеска, освен Роналдо, не беше присутно уште едно големо име

Гулит за проблемот на Милан последните неколку сезони

Имаше одлична сезона во Арсенал – но сака да си замине поради својата девојка

Откриено колку цигари на ден пуши Сари