Антиќ се врати во елемент – Црвена Звезда како прва по регуларнио дел од АБА

529

Српскиот првак и актуелен шампион на АБА лигата, Црвена Звезда во 21. коло, претпоследно од регуларниот дел од сезоната славеше над Игокеа со 82-76 и со тоа го осигура првото место на табелата пред стартот на плеј-офот.