Анкета на Марка извади брутални бројки: 0д 200.000 гласови, 80% од фановите на Реал го сакаат овој играч

Реал Мадрид повторно го врати Зидан во своите редови, а со тоа се вратија и големите очекувања на фановите.

По ужасниот период со Лопетеги а подоцна и со Сантијаго Солари, Перез мораше да направи клучен чекор и повторно да го повика спасителот Зидан.

Францускиот стратег се врати и веднаш на првиот меч забележа победа.

Но сега на Реал му претстои интензивно лето, веројатно со повеќе засилувања, бидејки наводно така му е ветено на Зидан, бланко чек за неколку квалитетни играчи.

Шпанскиот весник Марка деневиве направи анкета, од каде произлегоа јасни бројки што точно посакуваат фановите на Реал Мадрид.

Од 200.000 онлајн гласови, фановите на Реал посакуваат прв голем трансфер да биде Килиан Мбапе, со скоро 80%, додека на втората и трета позиција свое место имаат Еден Азар и Хари Кејн.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Се одмотува клопчето: Погба побарал да почне преговори со Реал

Навивачите на Ливерпул се фанови по порачка – по Јунајтед сега навиваат за друг

Нова жртва и трагедија во семејството Сала: Ништо не е веќе исто за нив овие неколку месеци

Адебајор раскажа анегдота: Како Мурињо беснееше во соблекувални поради Роналдо

Силна најава на Скај Спорт: Азар и Погба во пакет кај Зидан

Вирусот повторно актуелен – Рој Кин анализира што ќе му направат на Оле Солскјер

Јанев до пред неколку месеци беше незаменлив во Беласица, а пред него сега е најважната животна битка

Тито Виланова на шест дена пред смртта го повикал Меси и со својот потег ја спасил Барселона

Првиот фудбалер кој летово ќе го напушти Јунајтед, ќе се пресели во Арсенал?!