Алкараз лесно во третото коло на Вимблдон

Бранителот на титулата на Вимблдон, Карлос Алкараз обезбеди пласман во третото коло откако го Александар Вукиќ.

Алкараз наиде на малку поголем отпор во првиот сет кој го доби по тај-брејк со 7-6, а потоа целосно доминираше добивајќи ги следните два сета со 6-2 и 6-2.
Алкараз во следното коло ќе игра против Франсис Тијафо.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО