Алили се враќа од ЕП со златен медал за Македонија

Бесир Алили од Македонија е нов европски кадетски шампион во борење, тој во финалето во Фиренца, Италија, беше подобар со 7-6 од Харутиан Хованисјан од Ерменија.

По подолг период македонски борач доаѓа до златен медал во оваа конуренција (категорија до 48 килограми).

На неговиот пат кон овој златен медал мораше да мине низ Кулчиуцки од Полска, Витан од Молдавија и Гугешашвили од Грузија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ВИДЕО) УФЦ нокаут каков што не се памети: Додека трепна – го посла на рингот

ШОК: Играч на ЛА Енџелс на неколку часа пред мечот почина во хотелска соба

(ФОТО/ВИДЕО) Скопје го пречека европскиот шампион, а Алили порача: Одам по олимписки медал!

Србија во неверојатен меч славеше во супер-дербито со Хрватска и ја освои Светската лига

Трагедија: Познато одбојкарско лице по свадба доживеал срцев удар и починал

Најдобриот македонски одбојкар кариерата ја продолжува во Бундес лигата

ВИДЕО: Фјури го нокаутираше Шварц и најави „лов“ на Вајлдер

(ФОТО) Српската одбојкарка ги изненади сите – позираше потполно гола

Ваучер – ФИЈАСКО: Сите се незадоволни – прстите вперени во АМС