Алегри ја потврди повредата на големата ѕвезда во тимот

Хрватскиот репрезентативец Марио Манџукиќ, ќе биде две недели надвор од мечевите на неговиот клуб Јувентус, откако заработи повреда.

Пред мечот ос 1/16 финалниот меч од Купот на Италија против Болоња, тренерот на „Бјанконерите“ не сакаше да крие и јавно соопшти дека Марио нема да биде во можност да настапи.

Повредата на Манџукиќ? Ќе ви кажам во негов стил… „No good“, што јасно укажува дека нема да го има на располагање неколку недели.

Јувентус утре го игра својот натпревар против Болоња, а на 16ти во Саудиска Арабија ќе се бори за Суперкупот против Милан.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Легендарниот играч на Јунајтед дециден: Можеме и без Погба

„Сините“ добија зелено светло: Дерби му дозволи на Лампард да преговара со Челзи!

На „Топчиите“ им е итно: Арсенал понуди 30.000.000 евра за првото засилување

Европскиот првак вложува во иднината: Ливерпул го купува „новиот Ван Дајк“

Популарниот Цапар се враќа на сцена: Канатларовски доби селекторска функција

Звучи лудо, но намерите се сериозни: Алиоски од следната сезона ќе игра со Тоти!?

Еден од најискусните го напушта Вардар и се сели во Вележ од Мостар

(ФОТО) Папараците добија „бинго“: Го фотнаа газето на Георгина од неверојатен кадар

„Театарот на соништата“ повеќе не е сон за фудбалерите: Го одбил Јунајтед иако му понудил повеќе пари