Ајверсон: Правите споредба на Леброн со Мајкл Џордан, дали се шегувате со мене?

Прославениот американски кошаркар и легенда на Филаделфија, Ален Ајверсон, во изјава дадена за медиумите, истакна дека Мајкл Џордан е далеку најдобар кошаркар на сите времиња во НБА лигата и околу тоа не треба да има дебата.

Ајверсон во својот текст кој го објави во медиумите „The Player Tribune“, даде свое мислење околу тоа кој е подобар, дали Леброн Џејмс или Мајкл Џордан.

Мајкл засекогаш ќе остане најдобар на сите времиња. Ве молам, немојте да ме навредувате со било какви статистики, како да имате шанси да го промените моето мислење околу оваа споредба, тоа нема да се случи“.

„Јас го сакам Леброн, тој е добар кошаркар, но Мајки е Мајки. Леброн е во моментов веројатно најдобар играч во својата генерација, одличен татко и сопруг, пример кој треба да се следи, но луѓето прават споредба со него и црниот Исус, Мајкл Џордан, тоа не е можно“, констатира Ајверсон.

Ајверсон 11 пати дури играше на Ол Стар турнирите, четири пати беше најдобар стрелец во првенството.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ВИДЕО: Комичниот тајм-аут на Звезда: Коуч, ако стават некој висок на терен…

Човиќ, првиот човек на Ц.Звезда „плаче“ по поразот од Партизан: Како да честитам за нешто што е украдено

Скандал во Ниш: Партизан слави титула, Звездашите одбија да ги примат медалите

(ВИДЕО) Спектакл на Ол стар викендот: Диало го прескокна Шек и победи во забивање

Осман за македонското знаме: Сакав да искажам благодарност и љубов

(ВИДЕО) Блесна македонското знаме на „Ол-старот“ – Осман гордо го носеше

(ФОТО) Секоја чест – Охриѓанецот Чеди Осман на „Ол-старот“ на НБА ќе настапи со македонско знаме

Чудесниот Дончиќ во последен момент сепак ќе се најде на Ол-Стар!?

Давитков го соопшти списокот за одлучувачкиот меч против Романија