Аеродромска славеничка песна во Градски парк се ори: Шампионот на колена

Екипата на МЗТ Скопје Аеродром како гостин во Градски парк успеа да го совлада актуелниот шампион Работнички со резултат од 70-74.

Воедно „сино-белите“  се реваншираат на вечниот противник за поразот во првиот дел од сезоната во Аеродром. Тимот предводен од Ѓорѓи Кочов сосема заслужено славеше сооглед на тоа што безмалку во текот на целиот меч ја диктираше играта, а воедно и резултатот.

Иванов со 22 поени беше најефикасен во редовите на МЗТ Скопје, додека Самарџиски оствари дабл-дабл учинок од 16 поени и исто толкав број на поени. Кај Работнички Бојан Крстевски беше прв поентер со 19 поени, додека Мираковски имаше исто така двоен ефект од  18 поени и 10 асистенции.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Херојско второ полувреме за МЗТ Скопје во Сараево кое им донесе победа во АБА2

(ВИДЕО)Харден постави нов рекорд и влезе во историјата на НБА: Зад себе ги остави Брајант и Џордан

КРАЛОТ СЕ НАЛУТИ: Леброн си ја кажа својата мака по последниот пораз

ВИДЕО: Навивачката група „Фантоми“ знаеше како да го пречека Кожув по победата над МЗТ

Во најава интересен Мундобаскет: Ждрепката ги даде групите за Кина 2019

Во МЗТ Скопје гневни – испратија соопштение до МВР: До кога вака?

Ударна вест од кошарката: Олимпијакос доаѓа во АБА лигата?

(ВИДЕО) Летаа боксови во НБА: Жестока тепачка меѓи Ибака и Крис

Гостивар победата ја посвети на загинатите, па по мечот порача: Вечерва и НБА тим да гостуваше, ќе беше поразен