Аеродромска славеничка песна во Градски парк се ори: Шампионот на колена

Екипата на МЗТ Скопје Аеродром како гостин во Градски парк успеа да го совлада актуелниот шампион Работнички со резултат од 70-74.

Воедно „сино-белите“  се реваншираат на вечниот противник за поразот во првиот дел од сезоната во Аеродром. Тимот предводен од Ѓорѓи Кочов сосема заслужено славеше сооглед на тоа што безмалку во текот на целиот меч ја диктираше играта, а воедно и резултатот.

Иванов со 22 поени беше најефикасен во редовите на МЗТ Скопје, додека Самарџиски оствари дабл-дабл учинок од 16 поени и исто толкав број на поени. Кај Работнички Бојан Крстевски беше прв поентер со 19 поени, додека Мираковски имаше исто така двоен ефект од  18 поени и 10 асистенции.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ВИДЕО) Перо Антиќ каков што ретко го имате видено

(ВИДЕО) „Воините“ никогаш не се предаваат, добија загубен натпревар

Работнички со порака по назначувањето на Антиќ за претседател на КФМ

Блокотехна со пеколен финиш се враќаше од негатива и изненадување против Кожув

(ФОТО ВЕСТ) Каевски прв му честиташе на Перо Антиќ

Перо Антиќ: Со добра стратегија и програма ќе ја вратиме кошарката на вистинскиот пат

Перо Антиќ е нов претседател на МКФ

Официјално: Северна стана и македонската кошарка

ВИДЕО: Кога стариот ќе се налути – Пешиќ го прати својот кошаркар во соблекувални пред полувреме