Адут за нови титули: МЗТ Скопје го договори Војдан на уште две сезони

Легендата на македонската кошарка Војдан Стојановски и во следните две сезони ќе биде член на МЗТ Скопје.

Со тоа, шампионот го обезбеди братскиот тандем Стојановски кој ќе остане во сино-белиот дрес и ќе атакува на трофеите во домашната кошарка, а првпат заедно ќе игра и во АБА лигата.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.