AВТО-МОТО фановите во шок и неверување: Екс шампионот во кралската класа е во кома

2303

Голем шок и неверување се случија во Мото спортот, информација која ги разочаран фановите на овој спорт.

Имено, поранешниот шампион во МОТО ГП класата и возачот на Супербајк, Ники Хајден, доживеа стравична несреќа и неговата ситуација е критична.

Американецот удрил во автомобил додека возел велосипед во италијанскиот град Римини, и по несреќата потврдено е дека има тешки повреди на глвата и градите.

Веднаш бил префрлен на ургентниот центар во Чезена и опериран, а моментално е во индуцирана кома, а неговата ситуација неизвесна и опасна по живот.