Хамилтон живее опасно: Една недела по новата шампионска титула, доживеал несреќа

Британскиот Ф1 возач Луис Хамилтон, пред неколку дена и официјално беше крунисан во старо нов владетел во Формула 1, а пред два дена имал несреќа.

Тој возејки мотоцикл на патеката во Херез, во друштво на неговит пријатели, излетал во една од поострите кривини на споменатата патека, но за среќа немал повреди.

Хамилтон е познат по неговите агресивни возења во Формула 1, но дефинитивно седнат на Јамаха и две тркала е сосема поинаку, па треба да биде среќен што поминал без никакви посериозни повреди о ова излетување.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ВИДЕО) Моќен изглед: Ферари го претстави болидот за новата сезона!

„Протекоа“ големи вести за Шумахер: Со приватен хеликоптер пренесен во вилата на Мајорка

Хорнер му даде јасно предупредување на Фетел за новиот колега Леклер

(ФОТО) Во пресрет на новата сезона – Формула 1 го доби еден од најубавите болиди во историјата на спортот

Мик Шумахер сподели интересна анегдота со неговиот татко – разговор кој се уште го памети

Ферари му испрати интересна порака на Хамилтон за новата сезона

Нова заблуда или реално очекување – Фетел тврди дека Ферари сега ги има „состојките“ да го добие Мерцедес

Победите на Дакар 2019 заминаа кај Ал-Атијах, Прајс и Николаев

Ферари го победи Мерцедес надвор од патеките – Мик Шумахер дел од нивната возачка академија!