Хумелс ќе оди во Шпанија

Шпански весник објави дека германскиот фудбалски дефанзивец, Матс Хумелс, е на праг да потпише договор со Мајорка. Тоа го соопшти агентот на играчот, Тимо Бол, кој живее на Мајорка.

– Се тоа е само прашање на детали, изјави Бол за изданието. Фудбалерот летово ја напушти Борусија Дортмунд откако играше во финалето на Лигата на шампионите.

Тој е вистинска легенда кај „милионерите“ бидејќи играше 13 години за „жолто-црните“.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО