Џенова со 17:0 победи против Вал Стубаи – Пандев со два гола на оваа средба

1833

Џенова и Горан Пандев ја стартуваа предсезоната, со уверлива победа против нисколигашот Вал Стубаи, тим кој го победија со 2:0.

Горан Пандев учествуваше со два гола во победата на неговата екипа на оваа средба. Пандев своите голови ги постигна во првото полувреме, во 16 и 26 минута.

Најефикасен од тимот на Џенова на оваа средба беше младиот Симеоне, кој ја торпедираше екипата на Вал Стубаи, против која постигна 7 погодоци.