Шок во Јунајтед: Ибра си оди од Олд Трафорд!

2131

Иако беше очекуван како спасител на Манчестер Јунајтед, Златан Ибрахимовиќ не може да ја врати формата по долгата пауза поради повреда и најверојатно ќе го напушти тимот уште пред крајот на сезоната.

Англиските медиуми тврдат дека тој ќе остане на Олд Трафорд најмногу уште два месеца по што ќе прифати една од понудите од САД или Кина каде е исклучително популарен. Првенствата во овие земји почнуваат во март и најверојатно Ибра тогаш ќе го напушти Јунајтед.

Од враќањето во тимот по долгата пауза, шведскиот интернационалец постигна само еден гол и тоа во Лига купот против Бристол Сити. Тој натпревар Јунајтед го загуби со 1-2 и доживеа шокантна елиминација.