Шокантно: Одбојкарот Родриго сега е девојка – Од денес сум Тифани!

4008

Одбојкарот Родриго Переира Де Абре (32), во кариерата играше во родниот Бразил, Франција, Холандија и Белгија, а сега ќе игра во Италија, но не како Родриго.

По шокантната промена на пол и дозволата од меѓународната одбојкарска федерација, италијанскиот одбојкарски второлигаш доби засилување. За нив сега ќе игра Тифани Переира де Абре.

Девојките добро ме прифатија, сега сме како сестри“, порача до неодамна Родриго, а од денеска Тифани, која сега ќе го носи дресот на италијанската екипа Голум од покраината Калабрија.

Ова е сигурно шокантна информација, бидејки е ретка од ваков калибар во спортот.