Шкупи гради моќен тим: Пристигнa Вујчиќ, се чекаaт Абдурахими и Илијоски

561

Екипата на Шкупи откако доби нов сопствени и ги започна подготовките за пролетниот дел од сезоната, пред заминување за Анталија сака да го комплетира тимот.

За таа цел управата на клубот од Чаир започна да пазарува квалитетнит и проверени имиња. Прв кој стигна е Благоја Љамчевски од Пелистер, а вчера е потвредено и името на Рон Броја кој пристина од косовска Трепча.

Трето официјално засилување е Стефан Вујчиќ кои не доби продолжување на договорот со тетовчани. Хрватот со пасош на Германија денеш беше претставен како фудбалер на Шкупи, а во Македонија ова ќе му биде трет клуб, по Работнички и Шкендија.

Инфромациите велат дека Шкупи се наоаѓа близ до ангажман и на поранешнио репрезентативец, Бесарт Абдурахими кој беше пречкратен од тренерот на Шкендија од чии редови на „Чаир“.

Решението за нападот по заминувањето на Французинот Мбела треба да биде искусниот голгетер Баже Илијоски кој како и Љамчевски ќе пристигне од акутелниот освојувач на Куп титулата, екипата на Пелистер