(ФОТО) Јунајтед мисли на иднината: Пристигнаа двајца тинејџери на Олд Трафорд

1986

Во периодот кога сите навивачи на Манчестер Јунајтед очекуваат вести за можни засилувања, тимот од Олд Трафорд претстави двајца млади фудбалери.

Станува збор за Арнау Пуижмал (17 години) и Чарли МекКан (16). Првиот дојде лани од Еспањол и досега беше член на вториот тим на Јунајтед, а во иднина ќе биде стандарден првотимец. Вториот, пак, беше играч на Ковентри, но и на У-16 репрезезентацијата на Англија.

Happy to sign for @manchesterunited , new chapter begins⚽️❤️

A post shared by Charlie McCann (@charliemccannn) on

Двајцата потпишаа професионални договори и ќе му се стават на располагање на Жозе Мурињо.