(ФОТО) Цела Англија во транс: Азар се фотографираше со Мутомбо… и изгледа како мало дете покрај него

2465

Ѕвездата на Челси, Еден Азар ја искористи шансата да гледа натпревар од НБА лигата во Лондон каде се сретнаа Бостон и Филаделфија.

Притоа имаше можност да се фотографира со еден од најдобрите центри во историјата на НБА, Дикембе Мутомбо. Можеби тоа не му беше добра идеја бидејќи покрај него изгледа како мало дете.

Мутомбо е висок 216 сантиметри, 43 повеќе од Азар.