(ФОТО) Филип Миркуловски – Полна душа, полно срце!

942

Македонската репрезентација стартуваше со победа на Европското првенство во Хрватска, совладувајќи ја Словенија на првиот натпревар во групната фаза со 25:24.

Еден од најзаслужните за победата секако беше и Филип Миркуловски. Еден од најискусните во нашата репрезентација одигра борбено како и секогаш и остави срце на терен за победа на Македонија.

По завршувањето на натпреварот, популарниот Жути знаеше како да ја прослави победата – со своите најмили. Фотографијата ја сподели на Фејсбук со опис: „Полна душа, полно срце“…

Полна душа, полно срце 🇲🇰️😊

تم نشره بواسطة ‏‎Filip Mirkulovski‎‏ في 13 يناير، 2018