(ФОТО) Тотенхем оштетен: Првиот гол на Јуве – од офсајд

996

Првиот гол за Јувентус што вечерва го постигна Гонзало Игуаин е од офсајд, покажаа снимките.

Во моментот на нафрлувањето на Пјаниќ, аргентинскиот репрезентативец е во недозволена позиција, но првиот помошник не го забележа тоа и не сигнализираше.