ФОТО: Статистиката на Реал и ПСЖ во УЕФА натпреварите..

432

Низ историјата во Европа, последните 20 години, Реал и ПСЖ копјата ги вкрстиле неколкупати, а по статистиката може да се види поуспешен Пари Сен Жермен.

Тоа немора да значи ништо, бидејки последен пат кога Реал и ПСЖ играле, како победник во ЛШ се покажа Реал Мадрид.