(ФОТО) Се зголемува притисокот врз Французинот: Навивачите го уништија Погба

1513

Пол Погба се врати во стартната постава на Манчестер Јунајтед, но може да има само кошмари по натпреварот против Њукасл.

Не само поради поразот на неговиот тим, туку и затоа што беше еден од најслабите на теренот. Тоа го забележаа навивачите на Јунајтед, па буквално го уништија на социјалните мрежи.