ФОТО: Се е спремно за спектакл: Познати и составите, Зидан изостави еден важен играч

1069

Несомнено дерби на вечерта ќе биде мечот Реал Мадрид – ПСЖ, во рамките на осминафиналната пресметка во ЛШ.

Надежниот ПСЖ му гостува на Реал Мадрид, кој е актуелен шампион во ЛШ, па како домаќин можеби има блага предност или блага фаворитска улога, но тоа немора секогаш така да биде.

Интересен е изборот на Зинедин Зидан во игра да го вметне Иско, а на клупа да го остави Герет Бејл.

Тренерите Зидан и Емери се решија за овие состави: