(ФОТО) Обложувачниците уште му веруваат: Федерер главен фаворит за титула на Австралија Опен 2019

996

Роџер Федерер не планира да ја заврши својата играчка кариера, но и обложувачните не планираат да се откажат од него.

Една од најпознатите во светот во овој бизнис Бет365 го посочи Швајцарецот како најголем фаворит за титулата на Австралија Опен 2019 година. Квотата на него изнесува 3,75, втор е Роџер Федерер со 4,5, а трет Надал со 6.

Ова е големо изненадување ако се знае дека Федерер на идното издание на Австралија Опен ќе има речиси 37,5 години.