ФОТО: Најубавата словенечка спортистка – кога Манца ќе затрча, се друго застанува

1318

Манца Шепетавц минатата година се закити со награтдата Мис спорт на Словенија. Атрактивната натпреварувачка на 100 метри со пречки до најголемиот успех во кариерата стигна откако заврши на 11 место на СП за јуниори во Орегон.

#tbt when the air smelt like sun and salt. 🌊 #honor8 @huaweimobilesi

A post shared by Miss Sports Slovenia 2017 (@manca_sepetavc) on

Оваа 22-годишна атлетичарка е повеќекратна словенечка шампионка и рекордерка, а со овој спорт започнала да се занимава уште во второ оделение во школо. Покрај за атлетиката има време и за книга. Студира на Кинезиолошкиот факултет, отсек фитнес.

Sun, sea & my D🍩NUT. 🤷‍♀️#summer #love

A post shared by Miss Sports Slovenia 2017 (@manca_sepetavc) on

„Титулата Мис спорт не ми го промени премногу секојдневието. Со вообичаените обврски, тренинг и факултет, сега се најдоа и интервјуа, сликање, пишување на блогови… но се се стигнува“, изјави Шепетавц.

If you look into my eyes, you can see they shine!✨#tbt @misssportaslo

A post shared by Miss Sports Slovenia 2017 (@manca_sepetavc) on

•B•E•A•C•H•🌴☀️💥💥

A post shared by Miss Sports Slovenia 2017 (@manca_sepetavc) on

🚧#trackandfield #athletic #hurdles

A post shared by Miss Sports Slovenia 2017 (@manca_sepetavc) on