ФОТО: Навивачите на ЦСКА со неверојатна мета по мечот со Црвена Звезда во Белград

888

Екипите на Црвена Звезда и ЦСКА Москва во првиот меч од Лига Европа одиграа нрешенео без голови (0-0)

Руските хулигани по мечот на „Маракана“ движејќи се во уличките покрај стадионот се решиле за ретко видена акција.

Настрадале гумите на неколку автомобили на навивачите на српскиот клуб, откако Русите ги избушиле гумите.

По мечот домашните фанови на кои што им беа избушени гумите, на дождот под отворено нема мораа да менуват гуми.