(ФОТО) Луда работа: Нејмар излезе гол на парискиот снег

686

Силни снежни врнежи го зафатија Париз на последните денови, нешто на што не е многу навикнат Нејмар кој до лани живееше во топлата Барселона, а претходно и во Бразил.

Изгледа толку му се израдува што не можеше да одолее, а да не излезе гол во својот двор.

🎄❄️☃️

A post shared by Nj 🇧🇷 👻 neymarjr (@neymarjr) on