ФОТО: Лошото време си го стори своето – официјално одложен еден меч од ПМФЛ

376

Лошите временски услови кои владеа изминатите неколку дена во нашата држава си го створија своето.

Мечот од 19. коло во ПМФЛ кој што требаше да се игра во Кратово помеѓу Силекс и Скопје е одложен откако главниот судија Марјан Марковски, во договор со капитените на Силекс и Скопје, донесе одлука истиот да се презакаже за 21. февруари.

Иако беше во неизвесност, сепак мечот во Тетово помеѓу Шкендија и Вардар ќе се игра, но со задоцнување од 20 минути.