ФОТО: И се закануваа со смрт бидејќи провокативно облечена доаѓашe на турнири

1524

Голф сензацијата Пејџ Спиринак призна во разговор за медиумите дека неодамна и се заканиле со смрт.

Тоа се случило за време на турнирот во Дубаи, а причината за тоа е што Пејџ провокативно се облекува.

Where do you think I hit this shot? #golf #gir #ornot

A post shared by Paige Spiranac (@_paige.renee) on

„Наидов на низа многу навредливи коментари, но и закани за смрт на социјалните мрежи. Не го сакам она што ме осудуваат поради она што го носам, јас едноставно сум таква каква што сум“, кажа Пејџ за англиските медиуми.

🙊🙈🤳🏻💇🏼

A post shared by Paige Spiranac (@_paige.renee) on