(ФОТО) Духови на „Бернабе“: Топката се движеше пред Роналдо да го изведе пеналот

2668

Кристијано Роналдо собори нов рекорд во Лигата на шампионите откако погоди од пенал против ПСЖ за 1-1.

Но, внимателните аналитичари забележаа чуден момент додека тој се подготвуваше и го изведе ударот од белата точка. Топката минимално се придвижи и малку го извади од колосек, но тој не се вознемири многу и го совлада Ареола.

“Роналдо користи цена магија за да направи топката да тапка и да шутира од волеј”, напиша еден љубител на фудбалот на социјалните мрежи.