(ФОТО) „Докторот“ Валентино Роси ја заведе „кралицата на еротските селфиња“

2152

Бројот на жените кои биле заведени од страна на Валентино Роси не е ништо помал од победите и трофеите кои ги освоил во својата кариера.

Легендарниот италијански мотоциклист во минатото имал голем број атрактивни девојки, а статусот на голем заводник уште еднаш го потврди.

Медиумите од Италија пишуваат дека негова нова љубов е атрактивната Франческа Софија Новело.

Новело живее и работи како модел во Италија, а е исклучително популарна и на социјалните мрежи, каде своите фанови често ги части со провокативни фотографии, поради што ја нарекуваат и „кралица на еротските селфиња“.