ФОТО: Дербито ќе се игра – утринска акција за чистење на снегот во Тетово

556

Големото дерби од 19. коло во ПМФЛ помеѓу Шкендија и Вардар во Тетово сепак ќе се одигра.

Иако во текот на вчерашниот ден падна голема количина на снег кој го затрпуа стадионот, истиот веќе утрово е оспособен.

Со масовна акција, утово е исчистен снего и теренот повторно зеленее, па нема причини зошто во 14.00 часот новиот главен судија на дербито Ецкоски да означи старт на мечот.