ФОТО: „Бомбардерот“ на Вардар скокна на „лудиот камен“

2216

Еден од најдобрите ракометари на Вардар, интернационалецот од Црна Гора, Вуко Борозан се одлучи да скокне на „лудиот камен“.

Црногорецот денес се ожени со својата девојка, Ива, а направи и пригодна свадбена церемонија во Будва.

 

Ова доаѓа откако завршија обврските на Вардар за тековната година, а непосредно пред подготовките на репрезентацијата на Црна Гора пред настапот на ЕП во Хрватска.