ФОТО: Ана Ивановиќ соопшти вест која од поодамна се очекуваше

917

Поранешната српска тенисерка и некогашна број еден на ВТА листата, Ана Ивановиќ преку социјалните мрежи соопшти една вест која веќе од поодмана многумина ја очекуваа.

Српските медиуми веќе одреден период пишуваат дека Ивановиќ е во блажена состојба, а сега и самата Ана тоа го потврди.

На фотографијата објавена на „Инстаграм“ се наоѓаат три пара обувки. За Басријан, Ана и нивното бебе, а во описот подолу пишува: „Мало продолжение на нашето семејство. Не може, а да не бидам среќна“, напиша Ивановиќ.

A little extension to our family 👫👼🏼. Couldn’t be more happy❤️ !!! @bastianschweinsteiger

A post shared by Ana Ivanovic (@anaivanovic) on

За потсетување, Ивановиќ и Швајнштајгер се во брак од летото 2016 година, а се венчаа во Венеција.