(ФОТО) Аеродромци: Можеше да бидеш легенда, ама ќе останеш п*чка бедна

2494

Пред неколку моменти започна вечното дерби во македонската кошарка помеѓу екипите на МЗТ Скопје и Работнички.

Салата СЦ „Јане Сандански“ е далеку од исполнета, а на трибините организирано присутни се само гостинските навивачи, „Сити Парк Бојс“.

„Фемил Аеродром“ своето враќање го најавија за следниот меч во АБА лига, но сепак истакнаа парола на денешниот меч која гласи:

„Можеше да бидеш легенда, ама ќе останеше п*чка бедна. Детето со запчето“, стои на паролата кој што се однесува на Кире Николовски кој потпиша за Работнички, а во минатото го носеше дресот на МЗТ Скопје