(ФОТО)Каков хулиганизам: Навивачите по поразот им ги украле пиците на играчите

307

После новиот домашен пораз на Португеса, навивачите на овој клуб се решиле да ги презедат работите во свои раце и да покажат које е газда.

Бразилските навивачи стигнаа до нов вид на „хилиганизам“, отако бесни поради поразот се решиле да ги украдат пиците кои играчите требало да ги јадат после натпреварот.

Екипата од Сао Пауло на последните пет меча во Паулиса А2 има само една победа, а после поразот од Оесте, навивачите се решиле за уникатна казна.

Па така тие го пресретнале добавувачот на пица, му ја зеле храната во вредност од 300 бразилски рали и ја изеле додека играчите залудно чекале. На социјалните мрежи излегоа слики од гозбата, а еден од навивачите на новинарите рекол:

„Ова беше премногу, воопшто не играа, а на крај згора на се сакат и да јадат“, изјави лутиот фан.

Сепак оваа ситуација за клубот не била ниту малку смешна, па тие се решиле ова да го пријават во полиција.