Страшен инцидент: Автомобилистот удри директно во Димушевски (Видео)

2420

Голем инцидент ја одбележа денеска кружната трка која се одржа во Скопје, каде еден од повредените е и организаторот Димушевски.

Возачот Бркиќ со неприлагодена брзина излета од патеката и удри директно во Димушевски кој беше крај патеката, па веднаш е префрлен во ургентен центар.

Оваа трке е стопирана, а во Скопје на овој авто-мото спектакл чекаа цели 7 години.

Од МВР и клиничкиот центар во Скопје се најавени подетални информации нешто подоцна.

Извор на видеото, TV21.