Сосиедад го начна Вардар на „Аноета“ – можеше да биде и полошо (Видео)

444

По првиот дел на „Аноета“ Вардар има негатива против домаќинот Реал Сосиедад.

„Црвено-црните“ одолеваа на притисокот кој го наметна домаќинот, па во 31. минута поведоа со голот на Хуанми, и целокупниот впечаток по првиот дел е дека Вардар треба да биде среќен што има минимална негатива.

Несреќниот момент за Вардар, Сосиедад води 1:0

تم نشره بواسطة ‏‎Спортисимо Македонисимо‎‏ في 2 نوفمبر، 2017