Скандал на Островот: Екс-играч на Ливерпул јавно се „секса“ со сопругата за шест фунти по минута

2453

Поранешниот фудбалер на Ливерпул, Џермејн Пенант предизвика скандал откако бил фатен како со својата сопруга Елис Гудвин учествува во платформа за онлајн секс за шест фунти по минута.

Додека “работи”, тој го крие лицето, но сепак е препознат по уникатната тетоважа Лове на прстите од раката.

“Тој тип играше во Премиер лигата и учествуваше во финалето од Лигата на шампионите. Не очекував од него да го видат во секс шоу каде се плаќа по минута”, коментира читател на Сан.

“Ако се трудеше толку во спортот, како во сексот, сега немаше да има потреба да заработува пари на таков простачки начин”, напиша друг.

Голем дел од читателите ја обвинуваат неговата сопруга Алис Гудвин за оваа идеја бидејќи таа и порано, пред да се запознае со Пенант, имала вакви случаи. Двојката е во брак од 2014 година.