Селекторот Давитков поради Македонија доби раскин на договорт со клубот

660

Јорданчо Давитков, селекторот на македонската кошаркарска репрезентација соопшти дека повеќе нема клуб.

Нашиот стратег се огласи по пат на социјалните мрежи и откри дека добил отказ од екипата на Банијас. Причините за ова се тоа што тој бил да ја води репрезентацијата на Македонија во преткфалификациите за ЕП.

„Црвено-жолтите“ во ноември одиграа два дуели, еден на гости со Словачка и еден пред домашна публика со Швајцарија, натпревари кои Македонија ги доби.