Сега е официјално, Теодосиќ го потпиша договорот со ЛА Клиперс (Фото)

931

Српскиот кошаркар и поранешен член на СЦКА Москва  и официјално е нов член на ЛА Клиперс. Тој стави потпис на двегодишниот договор со клубот од “градот на ангелите“ вреден 12,3 милиони евра.