Рушење бариери и предрасуди: Требаше да се тепаат, но се бакнаа (Видео)

1319

Несекојдневна сцена се случи на одбојкарски натпревар во Јапонија. Двајца играчи на противнички екипи, без малку не влегоа во пожестока конфронтација, но на крајот епилогот од расправијата заврши така што никој не ни помислуваше дека тоа ќе се случи.

Чејсер Јамамото и Такуа Такамацу, почнаа да се расправаат на Ол Стар натпреварот одржан во Јапонија. Расправијата се случи околу тоа чија е топката во тој момент, односно која страна направила фаул.

И кога сите помислија дека двајцата одбојкари ќе се тепаат, тие ја изненадија публиката, но и целата светска јавност – со бакнеж.

Дел од публиката беше во екстаза, скандираа, праќаа овации од трибините, импресионирани но и шокирани од она што го видоа на теренот.

https://www.youtube.com/watch?v=Epq9JEiJoBA