Реал продолжува со купување на млади таленти, нов потпис на Бернабе

566

Реал Мадрид продолжи со праксата да купува млади талентирани фудбалери. Иако е завршен летниот преоден рок, денеска беше објавео дека Родриго Антонио Родригеш е ново засилување за кралскиот клуб.

Младиот 17-годишен играч игра за Гремио Новоризонтино, а во Реал ќе дојде кога ќе наполни 18 години.

На почетокот од својата кариера во шпанскиот гигант ќе игра за екипата на Кастиља, по што се очекува неговиот развој и напредок да му донесе место во првиот тим.