Рафа, внимавај – мала незгода за шпанскиот тенисер пред мечот со Милер (Видео)

2258

Од 17 часот стартуваше натпреварот од осминафиналето на Вимблдон помеѓу Рафаел Надал и Жил Милер.

Надал игра добро на земјена подлога овој Вимблдон, неговите фанови очекуваат оваа сезона нешто подобри игри и резултати од Шпанецот.

Но шпанскиот тенисер имаше мала незгода при самото излегување на терен. Тој со цел да се загрее, незабележувајки дека е на самата врата, се обиде да скокне и да се загрее за претстојниот натпревар, а поради тоа што вратата беше премногу ниско, тој добро удри, што звукот дојде и до неговиот противник, по што си разменија и некој збор пред почетокот на мечот.

https://www.youtube.com/watch?v=fokZnwSmosw