Просто да не поверувате зошто Марадона носеше два рачни часовници на ждрепката

2280

Аргентинската фудбалска легенда, Диего Марадона беше помеѓу бројните гости на вчерашната ждрепка за СП во Русија. Но она што го привлече вниманието на јавноста кај Марадона беа неговите два рачни часовници кои што ги носеше на себе.

Ова предизвика доста полемика на социјалните мрежи и многумина се прашуваа зошто ова е вака, па стигна и одговор кој ги разрешува сите дилеми.

Имено на едниот часовник е времето во државата каде што се наоѓа, што во случај беше Русија, а другит го покажува времето во родната Аргентина.