Познати официјалните состави за дуелот Малме – Вардар

1254

Фудбалерите на Вардар вечерва го имаат својот прв настап ова лето на евросцентата. Тие му гостуваат на шведски Малме во 2.квалификациско коло за Лигата на шампиони.

Дуелот се игра на стадионот Шведбанк од 19:00.

Еве ги официјалните состави:
Малме: Виланд, Конате, Тинерхолм, Ракип, Левицки, Кристијансен, Јотун, Цибицки Бергет, Нилсен, Брорсон.
Вардар: Гачевски, Грнчаров, Спировски, Барсегјан, Ханбарѕумјан, Николов, Новак, Демири, Исени, Фелипе, Балотели.
Правдата ќе ја дели Товладур Арнасон, а помошници ќе му бидат Јохан Гудмунсон и Гилфи Сигурдсон, сите тројца од Исланд.