Подолски во Јапонија дочекан како во Холивуд, со црвен тепих

780

Лукас Подолски денеска слета на аеродромот во Кобе, каде имаше фантастичен пречек. Голем број на фанови го чекаа германскиот фудбалер, кој во новата сезона ќе игра за екипата на Витсел Кобе. Тој доаѓа од Галатасарај во трансфер вреден 5,3 милиони долари.